ההצלחה של STR בארץ ובאירופה

חברת STR נדלן הוקמה בשנת 2008 אולם לזכות מי שעומד מאחורי ההצלחה שלה, סובחי טנוס, נזקף ניסיון בן למעלה מ-40 שנה, מאז החל בשנת 1973 את דרכו בתחום הבנייה כפועל פשוט ואט אט פילס את דרכו במעלה ההיררכיה הקבלנית עד שהפך לאחד מקבלני הביצוע המוערכים בארץ. מנכ"ל STR הוא בנו של סובחי, רמזי טנוס, ובן אחר, ראיד, ממונה על פעילותה בחו"ל.

רשימה ארוכה של לקוחות מרשימים

חברת "STR נדלן" עוסקת הן בבנייה עבור יזמים בתחום הנדל"ן וחברות גדולות, הן בהשקעות בתחום והן ביזמות בעצמה.

שמה הטוב של החברה ואיכות עבודה, כמו גם המוניטין של סובחי טנוס, הפכו אותה למבוקשת מאוד ובין שורת לקוחותיה ניתן למצוא כמה מהשמות הבולטים בתחום הנדלן ובתחומים אחרים בארץ.

כך, למשל, היא בונה עבור חברת "שיכון ובינוי" במסגרת פרויקט בשם "חלומות יקנעם" – קרוב ל-170 יחידות דיור ב-7 מגדלים, עבור חברת "גב ים" – אחת הגדולות בארץ ומי שהוקמה עוד בשנת 1928 ובנתה שטחי מסחר ותעשייה רבים באזור חיפה ומפרץ חיפה – 2 מגדלי משרדים בפארק ההייטק מת"מ מערב (שבכניסה הדרומית לחיפה) ועוד מגדל אחד, גם הוא למשרדים, בהרצליה, ועבור "שופרסל" מרכז מסחרי בשטח 8,000 קמ"ר במזכרת בתיה.

לקוח מרשים אחר של STR כחברה מבצעת הוא BIG, קבוצת הקניונים הפתוחים של יהודה נפתלי, אשר עבורה בנתה STR את ביג פאשן בית שמש. גם לזרוע ההשקעות של STR שיתוף פעולה מוצלח עם ביג, שכן חברת "ארמון ההגמון" ש-STR הינה אחת מהבעלים שלה שותפה עם BIG בביג פאשן נצרת, אחד הקניונים היותר מצליחים בצפון הארץ.

מי שעוד נהנה משירותיה של STR נדלן היא קבוצת א.מ.יקותיאל אשר עבורה בונה החברה של סובחי טנוס מרכז גדול באזור התעשייה נווה נאמן הסמוך להוד השרון – 25,000 מ"ר המשלבים מסחר ומשרדים.

לקוחות בולטים אחרים הם אשדר וקרדן שעבורם הקימה STR מגדלים יוקרתיים למגורים ברמת השרון ובהרצליה. עבור חברת צ'מפיון מוטורס מקימה STR נדלן מתחם מתקדם הכולל משרדים, מרכז שירות ואולם תצוגה באזור התעשייה החדש מעוין שורק הסמוך לראשל"צ.

הבנייה באירופה

במקביל להצלחה בישראל החליט סובחי טנוס לפעול גם בחו"ל, כשלתפקיד האחראי על פלח זה של הפעילות מונה כאמור בנו ראיד.

הבנייה של STR באירופה כוללת בין השאר מלון ברומניה והשקעה בנכסים מניבים שונים בגרמניה, ובעיקר שורה ארוכה של פרויקטים בוורשה בירת פולין.

על מנת לבנות בוורשה הקימה STR חברת בת בשם ASBUD, בה היא שותפה עם שיכוי ובינוי, וחברה זו הפכה תוך זמן קצר לאחת המצליחות בפולין. בין השאר נזקפים לזכותה מספר פרויקטים מרשימים למגורים, כולם ברמת גימור ויוקרה גבוהות במיוחד, וכן מתחמי מסחר ומשרדים. לאור ההצלחה רכשה ASBUD קרקעות נוספות בוורשה ומתעתדת לבנות עוד – הן למגורים והן למטרות מסחר ומשרדים.

שכונת ארמון ההגמון בנצרת

פרויקט מדובר נוסף שבו מושקעת STR, וזאת באמצעות חברת "ארמון ההגמון" שהיא כאמור אחת מבעליה, היא שכונת ארמון ההגמון בנצרת.

שכונה זו עתידה להיבנות על קרקעות שנרכשו מהפטריארכיה היוונית כבר ב-1995. עקב סכסוכים משפטיים שונים התעכבה הקמת השכונה החדשה, שתכלול גם שטחי מסחר ומלונאות, אולם על פי הערכות שונות המקלות השונים שנתקעו בגלגלי הבנייה כבר סולקו והיא תתחיל בקרוב – ותניב לסובחי טנוס הצלחה נוספת, במקום בו התחילה הקריירה שלו ושם גם גדל, נצרת.

——